Üks b-liiga jagu taaskord. Neljandal käel, kõik odavas. Ees on kax passi ja 1♠, lehex

Mida pakud, kui üldse?

7 kommentaari:

1. Tuttav olukord :)

Kaalusin passi ja 1NT vahel.

Kuna partner on passinud käsi ja ta ei avanud 11-13 trumbitaga, siis on tal kuni 10 punkti. Seetõttu geimi ette ei kujuta, ja ei näe ka mõtet pressida.

Passisin. Partner balansseeris tublilt 1NT-ga. Ei hakanud teda karistama, passisin selle ka.

VastaKustuta
  2. Mulle tunduvad ka ainsad variandid pass ja 1NT ning arvan, et mõlemad on ok pakkumised. Valiksin samuti passi.

3. 2♣-i peale keegi ei mõtlegi?:o

4. Mis oleks 2♣ eesmärk?
    Leida partnerilt X-kaardine toetus ja jõuda X♣ lepingusse?

5. 2♣-i eesmärk olex teha omapoolne ilmutatud panus pakumise 1♠-ist edasi liigutamisex.

Läbipassimist saab ju käsitleda vaixe nõusolekuna mängida 1♠-i kontraga. Samas on partner juba korra passinud nii et tõenäosus talt piisavalt punkte leide on pigem siiski alla 50%.

6. Matšis kindel pass - geimi me ei paku ja loodan saada väikse plussi kaitsesse jäädes (Kui vastane tõesti 2H üles leiab, siis võib-olla selle peale balansseerin. Aga ainult võib-olla)

Maksikal on asi keerulisem, aga ma arvan, et seal ma prooviks 1NT-ga õnne, 120 võib väga kergesti kaartides olla.

7. Jagu oli siis selline. Vastasel seisab 2♥ ja meie liinis nõrgast käest mängides 2NT, kui aga selle 14punktise lehega 1NT venitada siis lõppeb asi 5-6 tihiga enamvähem loogilise ärtu avakäigu korral. Risti lepingut polnud keegi mänginud, aga ex sedagi on parem südist teha - paja 6-1 jagunemise tõttu.