21.-30. augustini toimuvad Londonis 2010. aasta mõttespordi maailmameistrivõistlused. Kavas olevast ligi 30-st alast läheb igal võistlejal arvesse 5 parimat tulemust, mille alusel selgitatakse paremusjärjestus. Millegi pärast ei ole aga juba teist aastat järjest võistluste kavas bridži.
Miks bridž on programmist välja jäetud, selle kohta täpsem info puudub. Seejuures alates esimesest MM-ist ja ka kõigil järgnevatel kuni 12.-ndani on bridž alati esindatud olnud. Ja seda siis kuni eelmise aastani. Siit siis küsimus, kas mõttespordi MM peaks sisaldama bridzi või mitte?
Ilmselt töötavad bridži vastu järgmised argumendid:
1) maailmameistrivõistlused on individuaalarvestusega, bridž on oma olemuselt aga paarismäng (isegi individuaalbridži korral toimub mäng ju ikkagi paaris, erinevalt kõigist teistest kavas olevatest aladest)
2) bridž ei ole determineeritud mäng ja sisaldab suuremat õnnefaktori osakaalu, kui enamus programmi kuuluvatest aladest.
Selle viimase väite vastu räägib muidugi asjaolu, et viimastel aastatel on kavva võetud pokker, kus juhuse osatähtsus tunduvalt suurem kui bridžis. Pokkeri puhul on erand tehtud ilmselt seetõttu, et mõned aastad tagasi nägid pokkerimängu eestvedajad ränka vaeva, et pokkerit võistluste kavva suruda ning mängus olevat olnud ka suured rahasummad.
Mis aga räägib bridži kasuks? Eelkõige muidugi see, et tegemist on male kõrval maailma populaarseima mõttespordi alaga (geograafiliselt levikult; harrastajate arvult on levinuimad go ja hiina male (Xiang-Qi), mida ka mõttespordi kuningaks on tituleeritud.
Minu arvates on just bridzi mõttespordi kuninga staatus see, mis teeb Mõttespordi MM-i pidamise ilma bridžita kahtlasevõitu ettevõtmiseks. Umbes sama hea oleks korraldada pallimängude mitmevõistluse turniir ilma jalgpallita või reketlon ilma tenniseta. Lõpeks, kas on võimalik ennast pidada maailma parimaks mõttesportlaseks ilma bridži oskamata? Mina seda ei teeks. Sorry, Martyn Hamer (valitsev mõttespordi maailmameister).
PS. Kes soovib, ennast MM-i käekäiguga ja eestalaste esinemisega kursis hoida, siis üritama vastavalt võimalusele võistlustest ülevaadet anda Vint.ee portaalis (www.vint.ee).
teisipäev, 17. august 2010
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar