Neljapäev, 16. detsember 2010

Jälle 25

Nüüd siis kax korda järjest õnnestunud 25VP-d teenida NFLis. Kui esimene tuli üsnagi napilt ja midagi eriti huvitavat ei juhtunud, siis eile õhtune tuli üsnagi korraliku varuga 98-36 impides.
Suurim number impe 19, õnnestus saada sellest jaotusest ja pakkumisest. Ega väljamängija muidugi eriti taibukalt ei mänginud ka. Teise toas suutsin mina nordist hoolimata 5M-4m jaotusest passida (teise kolmese kallismastiga on see isegi süsteemselt soovitatav meil) ja samuti ei hakanud süd oma ilusat KQJ-ga 5st ärtut varjama NT avanguga.

Selles jaos aga tahax tähelepanu juhtida Migu teise tihi suurepärasele ärtu "lahtiblokile". Nord pannes ässa mitte 10ne andis küll partneril võimaluse, paraku ei saanud süd aru et ta peab ärtu Q ässa alla panema. Teises toas oli avakäik sama, kuid väljamängija piirdus ruutude ja paja ässaga. 11 impi.

Ja lõpux viimase jao 11 impi kus meie oma toas pakusime suure slämmi teine tuba aga tulistas omale jalga juba sellega et (taaskord?) avati 1NT (4225 jaoga). Okei neid segati ikka vahel ka korralikult.

Siin jaos tundus mulle et minu 3p passinud käest on piisav et mitte lasta vastastel 3ruutu toxida. Partner võix küll 4♥ pakumist proovida aga ega sedagi vist võita ei õnnestu. Kuidas teises toas 5♣ kontraga välja anti võib vaadata siit.

3 kommentaari:

 1. Viimases jaos saan ise ka 5 risti võita. Kuigi vastase valitud kaitsekontseptsioon tegi selle märgatavalt lihtsamaks.

  Selles jaos, kus vastane ärtu ässaga krokodilli üritas, oleks 2 küsimust meie ekspertide paneelile:
  1. Kumb vastane ikkagi on kaitsekatastroofis süüdi?
  2. Kas kolmandal tihil panna lauast väike või kuningas?

  VastaKustuta
 2. 1. jaotus - miks Migu selle lehega lihtsalt 3 ruutu ei taha pakkuda - kas see oleks teil konventsionaalne? Väljamängija on muidugi medalit väärt...
  2. jaotus - Migu manööver oli tõesti ootamatu ja töötas nagu muinasjutus, päris ilus


  Minu meelest on kaitseimejaotuses väga konkreetne ja sajaprotsendiline "Südlane" olemas.
  Kolmandal tihil lauast väikse panek tundub normaalsena, ma ei näe kuninga panekul erilisi eeliseid

  VastaKustuta
 3. 1. jaos võin 3 ruutu ka öelda, aga kuna tundus, et neil üks kalligeim on, siis mõtlesin kontraga (15pluss või ühemastileht) rohkem segada.

  Kogemus on näidanud, et sellised poolkõvad blokid viivad vastased kiiremini õigesse lepingusse, kui vaikne susimine. Lisaks võib see kontra vabalt lõppeda sellega, et õnnestub jääda mängima 2 ruutu talaga hilisemal ringil või muud meeldivat.

  2. jaos - õige on see, et kui Süd 11reeglit usub, tuleb emand puistata. Lisaks võiks ta pakkumisest järeldada, et mul maksimaalselt 3ne ärtu.

  Samas, alahindamata Nordi krokodilli, on ju võimalik seda ka päris julmalt äbjuusida, kui väljamängijal juhtubki olema KE9. Oskab ju ka väljamängija 11ni lugeda ning näeb et AT istub taga. Kui analoogilises seisus tundub käik minevat Südi kätte kes ärtu läbi käiks (isegi 5-3 ärtu puhul toimib), siis võiks ennetava manöövrina ise 9ga emanda alt üritada, oodates mõtleva mängija krokodilli. Ja Nord erinevalt Südist oli mõtlev mängija, mingi BBO tärngi küljes.

  Risti kunni panekul oleks üks otsene suur pluss - vastane mängiks suht kindlasti ässa ja neljandal tihil risti tagasi ning kui lõikub, on leping kodus.

  Risti väikse puhul pean ise edasi asjatama ning ega mina ei tea et nad ärtu ära on blokkinud. Minu jaoks on sel hetkel vastasel ikka ärtud lahti ja aja küsimus millal nad sellest aru saavad. Sama loogikaga ei tahtnud ma ka neljandal tihil ristit käia, vaid käisin pada 10, sest risti puhul tunduks nagu üliobvious mu pettemanööver. Reaalselt kummalisel kombel aga oli ärtu blokis ja minu pajakäik andis kaitsele võimaluse leping veelkord taha võtta ning neljandal tihil risti käik oleks lepingu kohe koju toonud.

  Vot huvitav mäng see bridz.

  VastaKustuta