teisipäev, 31. märts 2009

Eilses klubis sattusin viimases voorus mängima 6♠ ärtu ässa avakäigu ja trumbi jätkuga. (Klibereid skeemil on üsna juhuslikult, lootuses, et jaotuse sisu sellest eriti ei muutu.)



Kuidas mängida?

Tundus, et kõrvalmastides on on igaühes 2 tihi, mistõttu tuleks üritada 6 trumbitihi saada. Eelduseks tuleb võtta, et trump on 3-2 (vastasel korral pole mingit lootust). Saan valida, et kas lüüa kätte 2 ruutut või lüüa lauda ärtu ja risti. Ruutude löömiseks peaks kolmese trumbi kõrval olema vähemalt neljane ruutu, kolmene ärtu ja duubel risti (lisaks veel üks kaart). Lauda löömiseks peaks kolmese trumbiga mängijal olema vähemalt neljane ärtu, kolmene risti ja duubel ruutu (lisaks veel üks kaart).

Lisaks tuleks otsustada, et kas tõmmata alustuseks ära 2 korda trumpi, või ainult 1 kord. Kui tõmmata 1 kord, siis on lisashanss, et pikema trumbiga mängija võib ette lüüa ning saab käest/lauast üle lüüa ning pärast seda saab trumbi kokku tõmmata. Ent sel juhul on oht, et vahele lüüakse lühema trumbiga, mistõttu tekib füüsiline trumbikaduja.

Äkki on veel mingeid sunnivariante, aga kahjuks kujutlusvõime sinnani ei ulatunud.

Mulle tundus, et on hea tõmmata ikkagi 2 korda trumpi ning mängida ruutu löömise peale. Eelkõige seetõttu, et ei arvestanud eriti, et tal tegelikult ainult 1 vaba kaart on (tundus, et heast ruutu jagunemisest justkui piisaks). Tagantjärgi näib, et võibolla on ärtu-risti võrdne jagunemine isegi parema shansuga.

Niisiis oli plaan tõmmata pada AK, ruutu KA, ruutu löök, ristiga lauda, ruutu löök, panna ärtu KQ-le lauast 2 ristit, ristiga lauda ning viimased 2 tihi võtta laua trumpidega. Paraku löödi viimane ruutu tagant üle ning tuli veel risti tihigi ära anda. Kuna Westi jaotus oli 3=4=3=3, siis oleks lauda löömise plaan töötanud.


Kohe järgmises (ühtlasi õhtu viimases) jaotuses aga pakkumisprbleem.


Partneri ranna-ruutu avang võib sisaldada ka risti ühemastilehte ruutu renooga. Otsustasin pakkuda 2♦, aga hiljem tekkisid igasugused probleemid puudulike kokkulepete tõttu. Pärast 3♠ ütlesin igaks juhuks 4♦ samas võttis see mult kohe võimaluse ässasid küsida (partneril ei ole ilmselt ärtu kontrolli, 4♠ ei kipu vist ka ütlema, eriti kui 3♠ juba pada väärtustele vihjas). Nii olingi sunnitud pärast 6♦ pakkumist arvama, kas on üks äss puudu või ei :S Otsustasin lõpuks passida, mis antud jao puhul edu tõi. Nimelt on ässad küll olemas, aga jaotuse võitmine sõltub risti kuninga lõikest. 7NT lepingus läheb lõige taha. Ruutu lepingus on ilmselt mõistlik trumpamislõikus teha (maksipaarika värk), see õnnestub ning tuleb 13 tihi.

12 kommentaari:

  1. Ma juba pool aastat olen mõtelnud, et peaks sellise bridgeblogi tegema, kuhu kõik saaksid kirjutada. Aga ergastusbarjäär osutus liiga kõrgeks. Tubli, Hendrik!

    VastaKustuta
  2. Mina mängisin esimeses ärtu ja risti lauda löömisele (4S lepingus), mis töötas. Selle mänguplaani valisin seetõttu, et tehti trumbi avakäik, millele lauast soldati panin, ja siis enam ruutude löömisele mängida ei saanudki. Usun, et nii mitmedki tõmbasid lihtsalt 3 korda trumpi ja lõpetasid kerge 11 tihiga.

    VastaKustuta
  3. Teises jaos said hea tulemuse need, kes 5D mängisid - mõttetu mäng on bridž ikka (Maripuud tsiteerides kui tal 7H-s trump 4-1 jagunes ja taha käis).
    Olime Pihlaga 7NTs -1. Mul oli see Hendriku leht: intelligentselt ma pakkuda ei osanud - küsisin ässi ja pakkusin 7.

    VastaKustuta
  4. Ma ikka ei saa aru, kuidas saab ristit lauda lüüa, kui lauas on neljas risti ja käes kolmas.

    VastaKustuta
  5. Kas kõigepealt viskad ärtude peale kaks laua ristit?

    VastaKustuta
  6. Kiidusõnad Hendrikule minu poolt ka. Tahtsin ise ka postitust teha ja nikerdasin isegi selle html-i valmis jao näitamiseks, aga nüüd kui tahan postitada, tuleb error ja ütleb, et "tag is not closed". Kas keegi oskab nõu anda, kuidas selles olukorras toimida?

    VastaKustuta
  7. Jah, ärtudele 2 ristit minema kõigepealt.

    VastaKustuta
  8. Kas ainult minule tundub esimese jao pakkumine veider? Või on teil süsteemis asju, mida ma ei tea?
    4-4 kallistega on ikkagi standard alustuseks ärtu vastata. Ja pada vastuse peale 5♠ tundub ka mõnevõrra optimistlikuna (aga noh, ma tegelikult oman ettekujutust, kuidas Taavi pakub, nii et väga üllatav see ei ole).
    Mis igasugustesse mänguplaanidesse puutub, siis ilmselt on nad kõik väga sarnase tõenäosusega (detaile ei viitsi arvutada) ja kusjuures selline labane asi, nagu risti topeltlõikus ei pruugi ka väga paha variant olla. Sunnivariante on küll igasuguseid, aga mu meelest on sidemete vähesus ikkagi vastikuks probleemiks (see sunnib valima kindla variandi, mitte ei saa otsast mängima hakata ja vaadata, mis selle käigus juhtub).

    VastaKustuta
  9. ahjaa, ja kõigile edu plogimisel! - mul ka huvitavam, kui tahan midagi eesti keeles bridžist lugeda ja ei pea selle jaoks omaenda plogi arhiivis ringi kondama :)

    VastaKustuta
  10. Hmm tundub jah pakkumine veider. 2S peale ei tundu Nordi leht liiga hea olevat ärtu splinteri jaoks (5S asemel).

    VastaKustuta
  11. Pihel: Kasuta formaati

    <iframe src="http:...." height="350px" width="200px"
    ></iframe>

    Seejuures võiks terve jaotuse lisamisel kasutada height ja width 400px (see on plogi laius). Kui lisada vaid ühte kätt, võib laius ka väiksem olla (vaikimisi 200px on üsna ok).

    VastaKustuta
  12. Hendrik, aitäh näpunäidete eest :) sa oled mu postituse nii ilusaks nüüd teinud ja mugavalt jälgitavaks. ma selle < /iframe > lingi lõppu panemise nipi leidsin lõpuks ise ka üles. Aga jah pikkust-laiust ei osand õigesti panna.

    VastaKustuta